FL-COB-512-15W-10-31,25-1600lm-940-24V-10m
Pris
Fråga om priset
Antal
meter (försäljningsparti 10)
Se också
Connectors and extensions for 10mm PCB LED strips
FL-CFC-10-2
Fråga om priset
FL-FC-quick connectors 10mm
FL-FC-10MM-2P-Z-SC-H
Logga in och beställ
Produktbeskrivning
Voit mitoittaa nauhalle muuntajan seuraavan laskukaavan avulla:
Nauhan kokonaisteho: Nauhan w/m x Nauhan pituus = kokonaisteho
Muuntajan mitoitus= Nauhan kokonaisteho/ jaetaan 10% reservillä (0.9)
Esimerkkinä: Nauhan teho 4,8W/m
Nauhan pituus 5m
Nauhan kokonaisteho = 4,8W/m x 5m= 24w
Muuntajan mitoitus= 24W / 0,9 = 26.6W
Nauhalle mitoitetun muuntajan kokonaistehon minimi on 26.6W