FI FL-PROF-PRE-MIKRO10-AL-AN-2000 | Erikoisprofiilit | Finlight Group Oy
Tuotteet‪» LED-Asennusprofiilit‪» Premium-asennusprofiilit‪» Erikoisprofiilit‪»
FL-PROF-PRE-MIKRO10-AL-AN-2000
FL-PROF-PRE-MIKRO10-AL-AN-2000
FL-PROF-PRE-MIKRO10-AL-AN-2000
FL-PROF-PRE-MIKRO10-AL-AN-2000
FL-PROF-PRE-MIKRO10-AL-AN-2000
FL-PROF-PRE-MIKRO10-AL-AN-2000
kpl
MIKRO10 Päätypalat
FL-PROF-PRE-END-MIKRO10-ABS-GY
Tuotteen kuvaus
MIKRO10 on vitriineihin ja myymäläkalusteisiin asennettava erikoisprofiili, joka soveltuu käytettäväksi enintään 10 mm leveiden LED-nauhojen kanssa. MIKRO10 asennetaan suoraan vitriinin tai muun kalusteen hyllytasona toimivan 6 mm paksun lasilevyn reunaan, jolloin siihen asennettu LED-nauha valaisee lasilevyn muut reunat ja levyn päälle asetetut esineet näyttävästi.
18 mm leveä ja 12,5mm korkea MIKRO10 voidaan asentaa vitriinin tai hyllyn seinään kaksipuolisella teipillä tai ruuvaamalla suoraan profiilin läpi asennuspintaan. Profiilin mukana tulee profiilin sisäpuolen uriin liu'utettava apuprofiili, johon LED-nauha kiinnitetään.