FI FL-PROF-PRE-OVAL20 BC-AL-AN-2000 | Erikoisprofiilit | Finlight Group Oy
Tuotteet‪» LED-Asennusprofiilit‪» Premium-asennusprofiilit‪» Erikoisprofiilit‪»
FL-PROF-PRE-OVAL20 BC-AL-AN-2000
kpl
Premium linssit C-click
FL-PROF-PRE-COV-C CLICK-PMMA-BK-2000
Kysy hintaa
Premium linssit B-slide
FL-PROF-PRE-COV-B SLIDE-PP-OP-2000
Premium linssit C-click Gen2
FL-PROF-PRE-COV-C CLICK-LENS-GEN2-PC-TR-2000
OVAL20 Päätykiinnikkeet
FL-PROF-PRE-MT-OVAL20 simple-ST-ZI
OVAL20 lisävarusteet
FL-PROF-PRE-MT-OVAL20 AL-RA
Tilaa kirjautumalla
Tuotteen kuvaus
OVAL20 on erikoismallinen asennusprofiili, joka toimii valaistuna vaatetankona kaapistoissa ja myymäläkalusteissa. Profiiliin sopii asennettavaksi enintään 20 mm leveä LED-nauha, joka valaisee tankoon ripustetut vaatteet näyttävästi.
Poikkileikkaukseltaan ovaalin mallinen, 28 mm leveä ja 29,5 mm korkea OVAL20 kiinnitetään päistään kaapin tai muun kalusteen seiniin erityisillä pintaan ruuvattavilla kiinnikkeillä. Profiilin rakenne on jykevä ja se on luokiteltu 10 kg/metri kuormalle. Profiili asennetaan päädyistään asennuspintoihin erikseen myytävien kiinnikkeiden avulla. Lisävarusteena on saatavilla myös pinnoittamattomasta alumiinista valmistettu profiilin sisäpuolen uriin liu'utettava apuprofiili, joka mahdollistaa LED-nauhan asennuksen lähemmäs optiikkaa.