FI FL-PROF-PRE-BEGTIN12 J/S-AL-AN-2000 | Uppoasennettavat LED-profiilit | Finlight Group Oy
Tuotteet‪» LED-Asennusprofiilit‪» Premium-asennusprofiilit‪» Uppoasennettavat LED-profiilit‪»
FL-PROF-PRE-BEGTIN12 J/S-AL-AN-2000
kpl
Premium kiinnikkeet S-sarja
FL-PROF-PRE-MT.Plate-S-SS-IX
Kysy hintaa
Premium linssit J-slide
FL-PROF-PRE-COV-J SLIDE-PP-OP-2000
BEGTIN12 Päätypalat
FL-PROF-PRE-END-BEGTIN12 gen2 with hole-ABS-WH
Tilaa kirjautumalla
Tuotteen kuvaus
BEGTIN12 on uppoasennettava profiili enintään 12 mm leveiden LED-nauhojen asennukseen. Uppoasennettava profiili sopii erinomaisesti erilaisiin sisustus- ja tehostevalaistusasennuksiin, kuten kalusteisiin tai kipsilevyyn jyrsittyyn uraan upotettavaksi. Profiilin sisäänrakennetut huullokset peittävät asennusuran reunat ja mahdollistavat aina siistin ja huolitellun lopputuloksen.
BEGTIN12:n kokonaismitat ovat hyvin maltilliset, vain 21,3 x 6,6 mm. Profiilin "asennusmitat" eli asennusuraan upotettavan osuuden mitat ovat 14,4 x 5,8 mm. Profiilin asennuksessa suositellaan jyrsimään 16 mm leveä ja 7 mm syvä ura, jotta profiili asennuskiinnikkeineen mahtuu uraan sujuvasti, eikä se jää kantamaan irti asennuspinnasta.