FI FL-PROF-PRE-VARIO30-06 ACDE-9/U9-AL-AN-2000 | Uppoasennettavat LED-profiilit | Finlight Group Oy
Tuotteet‪» LED-Asennusprofiilit‪» Premium-asennusprofiilit‪» Uppoasennettavat LED-profiilit‪»
FL-PROF-PRE-VARIO30-06 ACDE-9/U9-AL-AN-2000
kpl
Premium linssit C9-click
FL-PROF-PRE-COV-C9 CLICK-PMMA-CL-2000
Kysy hintaa
Premium linssit D9-click
FL-PROF-PRE-COV-D9 CLICK-PMMA-OP-2000
Premium linssit A9-slide
FL-PROF-PRE-COV-A9 slide-PP-FR-2000
Premium linssit E9-click
FL-PROF-PRE-COV-E9 click-PMMA-OP-2000
Premium kiinnikkeet U9-sarja
FL-PROF-PRE-MT.Plate U9 cone-SS-IX
VARIO30-06 Päätypalat
FL-PROF-PRE-END-VARIO30-06-ABS-BK
VARIO30 LED Clamp
FL-PROF-PRE-ACC-VARIO30-MT-WH
Tilaa kirjautumalla
Tuotteen kuvaus
VARIO30-06 on uppoasenteinen asennusprofiili joka soveltuu enintään 30 mm leveiden valonlähteiden asennukseen. Se on osa laajempaa modulaarista VARIO30-tuoteperhettä, jonka tuotteita on mahdollista yhdistellä toisiinsa erilaisten liitos- ja kulmapalojen avulla näyttäviksi ja saumattomiksi valaisimiksi ja valaistuskokonaisuuksiksi. 30-06 sopii järeiden mittojensa ja tyylikkään muotoilunsa ansiosta muiden VARIO30-tuoteperheen tavoin erinomaisesti sisustus- ja yleisvalaistusasennuksiin.
Ulkomitoiltaan 44,4 mm leveä ja 14 mm korkea VARIO30-06 voidaan asentaa asennuspintaan jyrsittyyn uraan, rimaseinään tai kipsilevyjen rakoon. Profiilin asennuspintaan upotettavan osuuden mitat ovat 33,4 x 13 mm. Sisäänrakennetut asennuspinnan päälle jäävät huullokset peittävät asennusuran reunat taaten aina siistin ja huolitellun lopputuloksen. Asennuksessa voidaan käyttää apuna asennusuran pohjaan ruuvattavia U9-sarjan asennuskiinnikkeitä tai jousikiinnikettä, jonka avulla profiili voidaan lukita kipsilevyjen tai rimaseinän rakoon.