FI FL-PROF-PRE-SMART-IN16 BC3/U4-AL-WH-2000 | Uppoasennettavat LED-profiilit | Finlight Group Oy
Tuotteet‪» LED-Asennusprofiilit‪» Premium-asennusprofiilit‪» Uppoasennettavat LED-profiilit‪»
FL-PROF-PRE-SMART-IN16 BC3/U4-AL-WH-2000
kpl
Premium linssit B-slide
FL-PROF-PRE-COV-B SLIDE-PP-OP-2000
Kysy hintaa
Premium linssit C3-click
FL-PROF-PRE-COV-C3 CLICK-PMMA-OP-3000
Premium kiinnikkeet U4-sarja
FL-PROF-PRE-MT.Plate-U4-SS-IX
SMART-IN16 Päätypalat
FL-PROF-PRE-END-SMART-IN16-BC3 with hole-ABS-GY
Premium uppokiinnikkeet U4
FL-PROF-PRE-MT.Plate U4 spring-SS-IX
Tilaa kirjautumalla
Tuotteen kuvaus
SMART-IN16 on uppoasennettava profiili enintään 16 mm leveiden LED-nauhojen tai -moduulien asennukseen. Se on suunniteltu pääasiassa kalusteasennuksiin, kuten hyllyihin, kalusteisiin ja kaapistoihin asennettavaksi, mutta sopii myös yleis- ja tilavalaistukseen. Tyylikkäästi minimalistisesti muotoiltu profiili asettuu siististi asennuspinnalle ja sen sisäänrakennetut huullokset peittävät asennusuran reunat taaten huolitellun lopputuloksen joka kerta.
SMART-IN16:n ulkomitat ovat 28 x 18,6 mm ja asennuspintaan upotettavan osuuden mitat 19,2 x 16,2 mm. Se voidaan asentaa asennuspintaan jyrsittyyn uraan liimaamalla, kaksipuolisella teipillä tai erikseen ostettavilla U4-sarjan asennuskiinnikkeillä. U4-sarjasta löytyy myös asennuspinnan taakse lukittuva jousimallinen kiinnike, jonka avulla profiili voidaan asentaa rimaseinään tai kipsilevyjen rakoon.