FI FL-PROF-PRE-SMART-IN10 AC2/Z-AL-WH-2000 | Uppoasennettavat LED-profiilit | Finlight Group Oy
Tuotteet‪» LED-Asennusprofiilit‪» Premium-asennusprofiilit‪» Uppoasennettavat LED-profiilit‪»
FL-PROF-PRE-SMART-IN10 AC2/Z-AL-WH-2000
kpl
Premium linssit A-slide
FL-PROF-PRE-COV-A SLIDE-PP-FR-2000
Kysy hintaa
Premium linssit C2-click
FL-PROF-PRE-COV-C2 CLICK-PMMA-OP-2000
Premium kiinnikkeet Z-sarja
FL-PROF-PRE-MT.Plate-Z CONE-SS-IX
SMART-IN10 Päätypalat
FL-PROF-PRE-END-SMART IN10 with hole-ABS-SI
Tilaa kirjautumalla
Tuotteen kuvaus
SMART-IN10 on uppoasennettava profiili enintään 10 mm leveiden LED-nauhojen asennukseen. Profiilin erittäin sirot mitat ja tyylikäs minimalistinen muotoilu mahdollistavat siistin ja huomaamattoman lopputuloksen kaikkiin sisustus- ja kalustevalaistusasennuksiin. SMART-IN10 sopii 18,8 x 12 mm ulkomittojensa ansiosta esimerkiksi hyllyjen ja muiden kalusteiden, keittiön ja kodinhoitohuoneen välitilan ja portaikkojen valaistukseen.
SMART-IN10 asennetaan asennuspintaan jyrsittyyn uraan liimaamalla, kaksipuolisella teipillä tai käyttämällä erikseen ostettavia Z-sarjan asennuskiinnikkeitä. Profiilin upotusmitat ovat 12 x 11,2 mm ja asennusuran suositusmitat ovat 14 x 13 mm. Profiilin sisäänrakennetut huullokset peittävät asennusuran reunat taaten aina siistin ja viimeistellyn lopputuloksen.