FL-PROF-PRE-PLANE14 IN BC3-AL-RA-2000
kpl
Premium linssit B-slide
FL-PROF-PRE-COV-B SLIDE-PP-OP-2000
Kysy hintaa
Premium linssit C3-click
FL-PROF-PRE-COV-C3 CLICK-PMMA-OP-3000
PLANE14 Päätypalat
FL-PROF-PRE-END-PLANE14 with hole-ABS-GY
Tilaa kirjautumalla
Tuotteen kuvaus
PLANE14 IN on uppoasennettava ja ylitasoitettava profiili enintään 14 mm leveiden LED-nauhojen asentamiseen. Sisustusvalaistukseen sopiva profiili on suunniteltu asennettavaksi 12,5 mm paksujen kipsilevyjen saumaan levyjen läpi ruuvaamalla. Profiilin reuna jää asennettaessa hieman kipsilevyn tasan yläpuolelle, jolloin ylitasoitus ja maalaus tulevat profiilin reunan tasaan peittäen samalla asennusruuvien kannat. Profiilista ei jää asennuksen jälkeen näkyviin muuta kuin yhteensä 17,2 mm leveä valoaukko. Ylitasoituksessa suositellaan käyttämään tasoiteverkkoa.