FL-PROF-PRE-LINEA-IN20 TRIMLESS EE7F-AL-RA-2000
kpl
Premium linssit E-slide
FL-PROF-PRE-COV-E SLIDE-PP-OP-2000
Kysy hintaa
Premium linssit F-click
FL-PROF-PRE-COV-F CLICK-PMMA-OP-20000
Premium linssit E7-click
FL-PROF-PRE-COV-E7 click-PMMA-OP-2000
LINEA-IN20 TRIMLESS Päätypalat
FL-PROF-PRE-END-LINEA-IN20 TRIMLESS with hole-ABS-GY
Tilaa kirjautumalla
Tuotteen kuvaus
LINEA-IN20 TRIMLESS on uppoasennettava ylitasoitettava profiili enintään 20 mm leveiden LED-nauhojen ja -moduulien asennukseen. Se asennetaan asennuspintaan jyrsittyyn tai kipsilevyjen väliseen uraan upotettuna ja asennus viimeistellään levittämällä rappaus tai muu pintatasoite profiilin reunojen päälle. Profiilista jää tasoitteen levittämisen jälkeen näkyviin vain keskiosan linssi, eli asennus on hyvin siisti ja huomaamaton. Ylitasoituksessa suositellaan käyttämään tasoiteverkkoa.
Profiilin kokonaismitat ovat 53,2 x 20,6 mm. Asennusmitat, eli pintaan upotettavan osuuden mitat ovat 23,2 x 17,6 mm ja ylitasoituksen jälkeen näkyviin jäävän osuuden leveys on 21 mm. Pintaan jyrsittävä tai kipsilevyjen väliin jätettävä asennusura suositellaan jättämään 24 mm leveäksi ja vähintään 18 mm syväksi.