FL-PROF-PRE-HIDE10 C4-AL-AN-2000
kpl
HIDE10 Päätypalat
FL-PROF-PRE-END-HIDE10 with hole-ABS-GY
Kysy hintaa
Premium linssit C4-click
FL-PROF-PRE-COV-C4 CLICK-PC-OP-4100
Tilaa kirjautumalla
Tuotteen kuvaus
HIDE10 on uppoasennettava ylitasoitettava profiili enintään 10 mm leveiden LED-nauhojen asennukseen. Se asennetaan asennuspintaan jyrsittyyn tai kipsilevyjen väliseen uraan upotettuna ja asennus viimeistellään levittämällä rappaus tai muu pintatasoite profiilin reunojen päälle. Profiilista jää tasoitteen levittämisen jälkeen näkyviin vain keskiosan linssi, eli asennus on hyvin siisti ja huomaamaton. Ylitasoituksessa suositellaan käyttämään tasoiteverkkoa.
Profiilin kokonaismitat ovat 50,4 x 14,7 mm. Asennusmitat, eli pintaan upotettavan osuuden mitat ovat 12,6 x 11,7 mm ja ylitasoituksen jälkeen näkyviin jäävän osuuden leveys on noin 10,5 mm. Pintaan jyrsittävä tai kipsilevyjen väliin jätettävä asennusura suositellaan jättämään 13 mm leveäksi ja vähintään 12,5 mm syväksi.
HIDE10 on yhteensopiva C4-click-sarjan diffuusorien kanssa. Saatavilla on 2000 mm tai 4100 mm pitkä opaali diffuusori, joka tasoittaa valoa tehokkaasti ja mahdollistaa tasaisen pisteettömän valokuvion myös harvempaan ladottujen ledien kanssa. Asennuksen viimeistelyyn on saatavilla erikseen myytäviä päätypaloja, joilla saadaan peitettyä profiilin päätyyn jäävät aukot.