FI FL-PROF-PRE-GROOVE14.v2 BC3/Y-AL-WH-2000 | Uppoasennettavat LED-profiilit | Finlight Group Oy
Tuotteet‪» LED-Asennusprofiilit‪» Premium-asennusprofiilit‪» Uppoasennettavat LED-profiilit‪»
FL-PROF-PRE-GROOVE14.v2 BC3/Y-AL-WH-2000
kpl
Premium linssit B-slide
FL-PROF-PRE-COV-B SLIDE-PP-OP-2000
Kysy hintaa
Premium kiinnikkeet Y-sarja
FL-PROF-PRE-MT.Plate-Y-SS-IX
Premium linssit C3-click
FL-PROF-PRE-COV-C3 CLICK-PMMA-OP-3000
GROOVE14.v2 Päätypalat
FL-PROF-PRE-END-GROOVE14.v2 with hole-ABS-BK
Tilaa kirjautumalla
Tuotteen kuvaus
GROOVE14.v2 on toisen sukupolven versio GROOVE14-profiilista enintään 14 mm leveiden LED-nauhojen asennukseen. Uppoasennettava GROOVE14.v2 on erinomainen valinta kaluste- ja sisustusasennuksiin, joissa profiilin halutaan olevan huomaamaton ja tyylikäs. Se voidaan asentaa asennuspintaan jyrsittyyn uraan lisävarusteena myytävien Y-sarjan asennuskiinnikkeiden avulla tai liimaamalla.
GROOVE14.v2:n uudistettu rakenne on edellisen sukupolven versioon verrattuna kevyempi ja sulavalinjaisempi. v2:n valmistus kuluttaa vähemmän materiaalia ja sen huulloksista jää asennettaessa vähemmän näkyviin, kuin ensimmäisen sukupolven profiilista. Se on kokonaismitoiltaan 25 x 7,4 mm, josta "asennusmitat" eli pinnan alle upotettavan osuuden mitat ovat 17,8 x 6,4 mm. Profiilin asentamista varten suositellaan jyrsimään asennuspintaan 22 mm leveä ja 8 mm syvä ura, jotta profiili asennuskiinnikkeineen mahtuu uraan kunnolla, eikä profiilin huulloksen ja asennuspinnan väliin jää rakoa.