FI FL-PROF-PRE-GROOVE10.v2 A1C/U-AL-AN-2000 | Uppoasennettavat LED-profiilit | Finlight Group Oy
Tuotteet‪» LED-Asennusprofiilit‪» Premium-asennusprofiilit‪» Uppoasennettavat LED-profiilit‪»
FL-PROF-PRE-GROOVE10.v2 A1C/U-AL-AN-2000
kpl
Premium linssit C-click
FL-PROF-PRE-COV-C CLICK-PMMA-BK-2000
Kysy hintaa
Premium kiinnikkeet U-sarja
FL-PROF-PRE-MT.Plate-U-SS-IX
Premium linssit A1 Slide
FL-PROF-PRE-COV-A1 slide-PP-FR-2000
GROOVE10.v2 Päätypalat
FL-PROF-PRE-END-GROOVE10.v2 with hole-ABS-BK
Tilaa kirjautumalla
Tuotteen kuvaus
GROOVE10.v2 on toisen sukupolven versio GROOVE10-profiilista enintään 10 mm leveiden LED-nauhojen asennukseen. Uppoasennettava GROOVE10.v2 on erinomainen valinta kaluste- ja sisustusasennuksiin, joissa profiilin halutaan olevan huomaamaton ja tyylikäs. GROOVE10.v2 voidaan asentaa asennuspintaan jyrsittyyn uraan lisävarusteena myytävien U-sarjan asennuskiinnikkeiden avulla tai liimaamalla.
GROOVE10.v2:n uudistettu rakenne on edellisen sukupolven versioon verrattuna kevyempi ja sulavalinjaisempi. v2:n valmistus kuluttaa vähemmän materiaalia ja sen huulloksista jää asennettaessa vähemmän näkyviin, kuin ensimmäisen sukupolven profiilista. Se on kokonaismitoiltaan 22 x 7 mm, josta "asennusmitat" eli pinnan alle upotettavan osuuden mitat ovat 16,8 x 6 mm. Profiilin asentamista varten suositellaan jyrsimään asennuspintaan 17 mm leveä ja 7.5 mm syvä ura, jotta profiili asennuskiinnikkeineen mahtuu uraan kunnolla, eikä profiilin huulloksen ja asennuspinnan väliin jää rakoa.