FI FL-PROF-PRE-GROOVE10 BC/UX-AL-AN-2000 | Uppoasennettavat LED-profiilit | Finlight Group Oy
Tuotteet‪» LED-Asennusprofiilit‪» Premium-asennusprofiilit‪» Uppoasennettavat LED-profiilit‪»
FL-PROF-PRE-GROOVE10 BC/UX-AL-AN-2000
kpl
Premium linssit C-click
FL-PROF-PRE-COV-C CLICK-PMMA-BK-2000
Kysy hintaa
Premium kiinnikkeet U-sarja
FL-PROF-PRE-MT.Plate-U-SS-IX
Premium linssit B-slide
FL-PROF-PRE-COV-B SLIDE-PP-OP-2000
Premium kiinnikkeet X-sarja Uppo
FL-PROF-PRE-MT.Plate-X SPRING-AL-RA
GROOVE10 Kulmapalat
FL-PROF-PRE-COR-GROOVE10 90deg-AL-AN
Premium linssit C-click Gen2
FL-PROF-PRE-COV-C CLICK-LENS-GEN2-PC-TR-2000
GROOVE10 Päätypalat
FL-PROF-PRE-END-GROOVE10 gen2 SQ with hole-ABS-BK
Tilaa kirjautumalla
Tuotteen kuvaus
GROOVE10 on uppoasennettava profiili enintään 10 mm leveiden LED-nauhojen asennukseen. Se on suunniteltu pääasiassa kalusteisiin, kuten hyllyihin ja kaapistoihin asennettavaksi, mutta se on mahdollista asentaa myös rimaseinään tai kattoon upotettuna. Profiilin sisäänrakennetut huullokset peittävät asennusuran reunat ja mahdollistavat siistin ja huolitellun asennuksen joka kerta.
GROOVE10 on kokonaismitoiltaan 24 mm leveä ja 7 mm korkea. Sen "asennusmitat" eli asennusuraan upotettavan osuuden mitat ovat 18 x 6,2 mm. Profiilin asennuksessa suositellaan jyrsimään 19 mm leveä ja 7 mm syvä ura, jotta profiili asennuskiinnikkeineen mahtuu uraan sujuvasti, eikä se jää kantamaan irti asennuspinnasta.