FI FL-PROF-PRE-FLOOR12 K/U-AL-AN-2000 | Uppoasennettavat LED-profiilit | Finlight Group Oy
Tuotteet‪» LED-Asennusprofiilit‪» Premium-asennusprofiilit‪» Uppoasennettavat LED-profiilit‪»
FL-PROF-PRE-FLOOR12 K/U-AL-AN-2000
kpl
Premium kiinnikkeet U-sarja
FL-PROF-PRE-MT.Plate-U-SS-IX
Kysy hintaa
Premium diffuusorit K-Click
FL-PROF-PRE-COV-K click-PC-OP-2000
FLOOR12 Päätypalat
FL-PROF-PRE-END-FLOOR12-ABS-GY
Tilaa kirjautumalla
Tuotteen kuvaus
FLOOR12 on erikoisvahva uppoasennettava profiili enintään 12 mm leveiden LED-nauhojen asennukseen. Erityisesti lattiaan asennettavaksi suunniteltu profiili sopii erinomaisesti erilaisiin sisustus- ja tehostevalaistusratkaisuihin, joissa profiili joutuu kestämään esimerkiksi kävelystä johtuvaa ulkoista rasitusta.
Paksuseinämäinen 15,8 mm leveä ja 13,7 mm korkea FLOOR12 asennetaan liimaamalla tai erikseen myytävien U-sarjan asennuskiinnikkeiden uraan, jonka suositusmitat ovat 17 x 17 mm. Yhteensopiva K-Click-diffuusori asettuu profiilin päälle siten, että alumiinireunat peittyvät kokonaan ja profiilista jää näkyviin ainoastaan tasainen valoviiva. Opaali diffuusori tasoittaa profiiliin asennetun LED-nauhan valokuviota tehokkaasti taaten pisteettömän valokuvion myös harvempaan ladottujen LEDien kanssa.