FI FL-PROF-PRE-DIAGONAL14 F/TY-AL-RA-2000 | Uppoasennettavat LED-profiilit | Finlight Group Oy
Tuotteet‪» LED-Asennusprofiilit‪» Premium-asennusprofiilit‪» Uppoasennettavat LED-profiilit‪»
FL-PROF-PRE-DIAGONAL14 F/TY-AL-RA-2000
kpl
Premium kiinnikkeet Y-sarja
FL-PROF-PRE-MT.Plate-Y-SS-IX
Kysy hintaa
Premium kiinnikkeet T-sarja
FL-PROF-PRE-MT.Plate-T-AL-RA
Premium linssit F-click
FL-PROF-PRE-COV-F CLICK-PMMA-OP-20000
DIAGONAL14 Päätypalat
FL-PROF-PRE-END-DIAGONAL14 with hole-ABS-BK
Tilaa kirjautumalla
Tuotteen kuvaus
DIAGONAL14 on uppoasennettava profiili enintään 14 mm leveille LED-nauhoille. Profiilin viistoon suunnattu valokuvio vähentää häikäisyä, jonka ansiosta se toimii erinomaisesti esimerkiksi myymäläkalusteisiin sijoitettujen tuotteiden kohdevalaisuun tai työtasojen valaisuun välitilan yläpuolisen hyllyn tai kaapiston alapintaan asennettuna.
DIAGONAL14 asennetaan pintaan jyrsittyyn uraan Y- tai T-sarjan asennuskiinnikkeillä tai liimaamalla. Sen sisäänrakennetut huullokset peittävät asennusuran ja mahdollisesti käytettävät asennuskiinnikkeet taaten aina siistin ja huolitellun lopputuloksen. Profiilin kokonaismitat ovat maltilliset, 30 x 12,7 mm ja sen "asennusmitat" eli asennusuraan upotettavan osuuden mitat ovat 22 x 11,7 mm. Asennuskiinnikkeitä käytettäessä asennusura suositellaan jyrsimään 24 mm leveäksi ja 12,5 mm syväksi, jotta profiili asettuu kiinnikkeineen uraan hyvin eikä sen huullosten ja asennuspinnan väliin jää rakoa.