FI FL-PROF-PRE-DIAGONAL10 C-AL-AN-2000 | Uppoasennettavat LED-profiilit | Finlight Group Oy
Tuotteet‪» LED-Asennusprofiilit‪» Premium-asennusprofiilit‪» Uppoasennettavat LED-profiilit‪»
FL-PROF-PRE-DIAGONAL10 C-AL-AN-2000
kpl
Premium linssit C-click
FL-PROF-PRE-COV-C CLICK-PMMA-BK-2000
Kysy hintaa
Premium linssit C-click Gen2
FL-PROF-PRE-COV-C CLICK-LENS-GEN2-PC-TR-2000
DIAGONAL10 Päätypalat
FL-PROF-PRE-END-DIAGONAL10 with hole-ABS-BK
Tilaa kirjautumalla
Tuotteen kuvaus
DIAGONAL10 on erityisesti kalusteisiin asennettavaksi suunniteltu uppoasenteinen profiili enintään 10 mm leveille LED-nauhoille. Profiilin matala, vain 6,8 mm asennussyvyys, viistoon suunnattu valokuvio ja häikäisyä estävä korotettu huullos tekevät siitä erinomaisen valinnan liike- ja myymälätilojen ja kodin kalusteisiin, kuten hyllyihin, vitriineihin ja kaapistoihin.
DIAGONAL10 asennetaan pintaan jyrsittyyn uraan. Profiilin rakenne mahdollistaa myös johtojen kuljettamisen asennusurassa profiilin alla piilossa. DIAGONAL10:n kokonaismitat ovat hyvin sirot, vain 26 x 11,5 mm. Asennuspinnan päälle jäävien huullosten korkeus on 4,7 mm. Profiilin "asennusmitat" eli asennusuraan upotettavan osuuden mitat ovat 19,7 x 6,8 mm ja profiili voidaan asentaa uraan liimaamalla tai ruuvaamalla se kiinni uran pohjaan suoraan profiilin läpi.