FI FL-PROF-PRE-LINEA-IN20 EE7F/U7-AL-WH-2000 | Uppoasennettavat LED-profiilit | Finlight Group Oy
Tuotteet‪» LED-Asennusprofiilit‪» Premium-asennusprofiilit‪» Uppoasennettavat LED-profiilit‪»
FL-PROF-PRE-LINEA-IN20 EE7F/U7-AL-WH-2000
kpl
Premium linssit E-slide
FL-PROF-PRE-COV-E SLIDE-PP-OP-2000
Kysy hintaa
Premium linssit F-click
FL-PROF-PRE-COV-F CLICK-PMMA-OP-20000
Premium kiinnikkeet U7-sarja
FL-PROF-PRE-MT.Plate-U7 CONE-SS-IX
LINEA-IN20 Päätypalat
FL-PROF-PRE-END-LINEA-IN20 with hole-ABS-WH
Premium linssit E7-click
FL-PROF-PRE-COV-E7 click-PMMA-OP-2000
LINEA-IN20 Kulma- ja jatkopalat WH
FL-PROF-PRE-COR-LINEA-IN20 120deg-AL-WH
Tilaa kirjautumalla
Tuotteen kuvaus
LINEA-IN20 on modulaarinen uppoasennettavien profiilien ja lisätarvikkeiden tuoteperhe, joka soveltuu enintään 20 mm leveiden LED-nauhojen ja -moduulien asennukseen. Profiilin hillitty ja moderni muotoilu sekä monipuolinen linssi- ja liitospalavalikoima mahdollistavat näyttävien kustomoitujen seiniin, kattoihin tai kalusteisiin upotettujen valaistuskokonaisuuksien rakentamisen.
Ulkomitoiltaan 30 mm leveä ja 20,4 mm korkea LINEA-IN20 voidaan asentaa asennuspintaan jyrsittyyn uraan, rimaseinään tai kipsilevyjen rakoon. Pintaan upotettavan osuuden mitat ovat 23 x 19,5 mm. Profiilin sisäänrakennetut, asennuspinnan päälle jäävät huullokset peittävät asennusuran reunat, taaten aina siistin ja viimeistellyn näköisen asennustuloksen. Profiili voidaan asentaa uraan yhteensopivilla U7-sarjan asennuskiinnikkeillä, joista on saatavilla sekä uran pohjaan ruuvattavat versiot, että kipsilevyn takapuolelle jousikiinnityksellä lukittuva malli.