FI FL-PROF-PRE-GROOVE14 EE7F/TY--AL-AN-2000 | Uppoasennettavat LED-profiilit | Finlight Group Oy
Tuotteet‪» LED-Asennusprofiilit‪» Premium-asennusprofiilit‪» Uppoasennettavat LED-profiilit‪»
FL-PROF-PRE-GROOVE14 EE7F/TY--AL-AN-2000
kpl
Premium kiinnikkeet Y-sarja
FL-PROF-PRE-MT.Plate-Y-SS-IX
Kysy hintaa
Premium kiinnikkeet T-sarja
FL-PROF-PRE-MT.Plate-T-AL-RA
Premium linssit E-slide
FL-PROF-PRE-COV-E SLIDE-PP-OP-2000
Premium linssit F-click
FL-PROF-PRE-COV-F CLICK-PMMA-OP-20000
GROOVE14 Päätypalat
FL-PROF-PRE-END-GROOVE14 gen2 SQ with hole-ABS-WH
GROOVE14 kulmapalat
FL-PROF-PRE-COR-GROOVE14 90deg-AL-AN
Premium linssit E7-click
FL-PROF-PRE-COV-E7 click-PMMA-OP-2000
Tilaa kirjautumalla
Tuotteen kuvaus
GROOVE14 on uppoasennettava profiili enintään 14 mm leveiden LED-nauhojen asennukseen. Se on suunniteltu pääasiassa kalusteisiin, kuten hyllyihin ja kaapistoihin asennettavaksi, mutta se on mahdollista asentaa myös rimaseinään tai kattoon upotettuna. Profiilin sisäänrakennetut huullokset peittävät asennusuran reunat ja mahdollistavat siistin ja huolitellun asennuksen joka kerta.
GROOVE14 on kokonaismitoiltaan 28 mm leveä ja 8 mm korkea. Sen "asennusmitat" eli asennusuraan upotettavan osuuden mitat ovat 22 x 7,2 mm. Profiilin asennuksessa käytettävät kiinnikkeet kiinnityvät profiilin taakse eivätkä levennä sen upotusmittaa, joten se voidaan asentaa 22 mm leveään ja 8 mm syvään uraan.