FI FL-3528RH-NW2-24 5m/rl | Poistuvat tuotteet | Finlight Group Oy
Tuotteet‪» Poistuvat tuotteet‪»
FL-3528RH-NW2-24 5m/rl
FL-3528RH-NW2-24 5m/rl
Tuotteen kuvaus
Tekniset tiedot
Käyttöjännitealue: DC24V
Nimellisteho W/m: 9,60
Hyötyvalovirta lm/m: 910
Energiatehokkuus lm/W: 95
Väritarkkuus: CRI80 SDCM<3
Värintoistokyky:
Värilämpötila: 4000K
Nauhan katkaisuväli: 55 mm
Nauhan leveys: 8 mm
Rullan pituus: 5 m
Voit mitoittaa nauhalle muuntajan seuraavan laskukaavan avulla:
Nauhan kokonaisteho: Nauhan w/m x Nauhan pituus = kokonaisteho
Muuntajan mitoitus= Nauhan kokonaisteho/ jaetaan 10% reservillä (0.9)
Esimerkkinä: Nauhan teho 4,8W/m
Nauhan pituus 5m
Nauhan kokonaisteho = 4,8W/m x 5m= 24w
Muuntajan mitoitus= 24W / 0,9 = 26.6W
Nauhalle mitoitetun muuntajan kokonaistehon minimi on 26.6W