FI FL-IE-NW-24V 5m/rl | Poistuvat tuotteet | Finlight Group Oy
Tuotteet‪» Poistuvat tuotteet‪»
FL-IE-NW-24V 5m/rl
FL-IE-NW-24V 5m/rl
Käyttöjännitealue: DC24V
Nimellisteho W/m: 7,20
Hyötyvalovirta lm/m: 650
Energiatehokkuus lm/W: 90
Väritarkkuus: SDCM<3
Värintoistokyky: CRI80
Värilämpötila: 4000K
Nauhan katkaisuväli: 100 mm
Nauhan leveys: 10 mm
Muuntajan mitoitus= Nauhan kokonaisteho/ jaetaan 10% reservillä (0.9)
Esimerkkinä: Nauhan teho 4,8W/m
Nauhan pituus 5m
Nauhan kokonaisteho = 4,8W/m x 5m= 24w
Muuntajan mitoitus= 24W / 0,9 = 26.6W
Nauhalle mitoitetun muuntajan kokonaistehon minimi on 26.6W