FL-2110-64D-NW-24V 3m/rl
FL-2110-64D-NW-24V 3m/rl
Tekniset tiedot
Käyttöjännitealue: DC24V
Nimellisteho W/m: 24,0
Hyötyvalovirta lm/m: 2450
Energiatehokkuus lm/W: 105
Väritarkkuus: SDCM<3
Värintoistokyky: CRI90
Värilämpötila: 4000K
Nauhan katkaisuväli: 12,5 mm
Nauhan leveys: 10 mm
Muuntajan mitoitus= Nauhan kokonaisteho/ jaetaan 10% reservillä (0.9)
Esimerkkinä: Nauhan teho 4,8W/m
Nauhan pituus 5m
Nauhan kokonaisteho = 4,8W/m x 5m= 24w
Muuntajan mitoitus= 24W / 0,9 = 26.6W
Nauhalle mitoitetun muuntajan kokonaistehon minimi on 26.6W