FL-IEP3-WW-24V 5m/rl
FL-IEP3-WW-24V 5m/rl
Tekniset tiedot
Käyttöjännitealue: DC24V
Nimellisteho W/m: 17,20
Hyötyvalovirta lm/m: 2200
Energiatehokkuus lm/W: 127
Väritarkkuus: SDCM<3
Värintoistokyky: CRI80
Värilämpötila: 3000K
Nauhan katkaisuväli: 39,2 mm
Nauhan leveys: 10 mm
Muuntajan mitoitus= Nauhan kokonaisteho/ jaetaan 10% reservillä (0.9)
Esimerkkinä: Nauhan teho 4,8W/m
Nauhan pituus 5m
Nauhan kokonaisteho = 4,8W/m x 5m= 24w
Muuntajan mitoitus= 24W / 0,9 = 26.6W
Nauhalle mitoitetun muuntajan kokonaistehon minimi on 26.6W