FL-COB-480-10W-8-25-1100lm-840-12V-10m
Cena
Zjistit cenu
Množství
metrů (prodejní balení 10)
Podívejte se také na další zboží
Connectors and extensions for 10mm PCB LED strips
FL-CFC-10-2
Zjistit cenu
FL-FC-quick connectors 8mm
FL-FC-8MM-2P-Z-SC-H
Přihlásit se a objednat
Popis produktu
Ammattilaislaatuinen pisteetöntä valoa tuottava 12V LED-nauha sisätilakäyttöön vain 25mm katkaisuvälillä. Erittäin hyvä väritarkkuus (SDCM<3) ja korkea värintoistokyky (CRI 80, Ra>90). Värilämpötila 4000K (neutraali valkoinen).
Voit mitoittaa nauhalle muuntajan seuraavan laskukaavan avulla:
Nauhan kokonaisteho: Nauhan w/m x Nauhan pituus = kokonaisteho
Muuntajan mitoitus= Nauhan kokonaisteho/ jaetaan 10% reservillä (0.9)
Esimerkkinä: Nauhan teho 4,8W/m
Nauhan pituus 5m
Nauhan kokonaisteho = 4,8W/m x 5m= 24w
Muuntajan mitoitus= 24W / 0,9 = 26.6W
Nauhalle mitoitetun muuntajan kokonaistehon minimi on 26.6W